piątek, 19 czerwca 2015

III Piknik w Pszczynie - Belle epoque

Jakiś czas temu odbyła się kolejna edycja pikniku w Pszczynie - tym razem epoka w jaką się przebieraliśmy to był koniec XIX wieku i początek XX. Mogliśmy przenieść się w czasy gibson girls i klimaty "Pikniku pod Wiszącą Skałą".

Dzień zaczął się od nerwowego spoglądania na zegarek i szukania autobusu. Dojazd jednak odbył się bez przeszkód i razem z Eleonorą, Porcelaną, Maqdą i Justyną dotarłyśmy do Pszczyny. Po spotkaniu części Krynoliny w toalecie na dworcu wszystkie wyszłyśmy przebrane i gotowe na piknik.

Pikniku dokładnie opisywać nie będę, mam nadzieję,że zdjęcia zrobią to lepiej - dodam tylko, że był on naprawdę przyjemny, chociaż pogoda była bardzo ciepła. Co prawda burza wygoniła nas w środku pikniku do kawiarni w mieście, ale po kilkunastu minutach wróciliśmy na miejsce.

Parę słów o moim stroju - inspirowałam się kadrem z Ani z Zielonego Wzgórza, gdzie nosiła taki komplet jako nauczycielka. Mój strój składał się z spódnicy uszytej przez Eleonorę Amalię, kamizelki znalezionego w second-handzie (faux pas!) i koszuli.

Ada i ja

Ada, Marylou i jaMój strój "Ani"

zdjęcia pochodzą ze strony Krynoliny na facebooku

To tyle ;) Mam nadzieję, że piknik za rok będzie równie udany! :D


3 komentarze:

  1. Nie skojarzyłam Twojego stroju z tą postacią ;D może dlatego, że dawno już ją czytałam... ale kiedy teraz na to patrzę, faktycznie wydaje się podobny, fajnie to dobrałaś ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziewczyny, jesteście cudowne! Uwielbiam belle epoque! Podziwiam Was za tę pasję w kopiowaniu strojów i troszkę tego zazdroszczę - też bym tak chciała, ale niestety, brak czasu.
    Serdecznie pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń