piątek, 18 lipca 2014

Vivian Maier

Jakiś czas temu byłam na filmie dokumentalnym "Szukając Vivian Maier". Nastawiona byłam dość specyficznie - nie przepadam za filmami dokumentalnymi, ale ponieważ ten dział się w latach 50-tych to byłam skłonna go obejrzeć.

Film opowiadał o fotografce - Vivian Maier - która tworzyła naprawdę cudowne zdjęcie, wręcz arcydzieła. Co jednak jest najdziwniejsze to to, że Vivian nigdzie ich nie publikowała. W ciągu swojego życia zrobiła 150 tysięcy fotografii, które zostały odkryte dopiero po jej śmierci. Była skromną, biedną nianią i bardzo tajemniczą osobą. Kim była jeszcze - tego dowiedzieć się można z filmu.

Vivian robiła zdjęcia zwykłych sytuacji z ulicy, biednych dzieci bądź bogatych ludzi. Dzięki jej zdjęciom można wyobrazić sobie, jak wyglądało zwykłe, miejskie życie w tamtych czasach.


Jak widzicie czasami nawet udawało jej się zrobić zdjęcia gwiazdom jak na przykład Audrey Hepburn!To jest moje ulubione zdjęcie - jest bardzo piękne!
 Vivian była jedną z pierwszych osób, które robiły sobie "selfie w lustrze" :D
 Te zdjęcia są naprawdę fascynujące i inspirujące, nieprawdaż?

Więcej zdjęć możecie obejrzeć na http://www.vivianmaier.com.
8 komentarzy:

 1. Piękne zdjęcia! To Twoje ulubione też zwróciło moją uwagę - światło odbite w kałużach i czarne gałęzie dają cudowny efekt <3

  A co do selfie w lustrze (przedostatnie zdjęcie) - czy Ty przypadkiem nie miałaś kiedyś podobnego? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ach, miałam, ale nie w lustrze :) Byłam wtedy z Eleonorą w Łazienkach i też tak trzymałam aparat :)

   Usuń
 2. Te zdjęcia są naprawdę niesamowite. Teraz po prostu muszę się bliżej przyjrzeć osobie (i zdjęciom) Vivian Maier, bo chociaż kiedyś o niej słyszałam to na słyszeniu się skończyło.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam o niej kiedyś artykuł w "Wysokich obcasach". Niesamowita babka!

  OdpowiedzUsuń
 4. czy stylizujesz może sesje zdjęciowe?

  OdpowiedzUsuń